VN Singapura: Fetel pobedio, Hamilton odustao

autor: Miladin Sudimac | datum objave: 22.09.2012.

©

Hamilton je poveo na startu dok je Maldonado izgubio pozicije od Fetela i Batona. Trka je imala miran tok sve do završetka prvog servisa.

Nakon prvog odlaska u boks Hamilton je držao oko dve sekunde prednosti ispred Fetela. Iznenada u 23. krugu njegov Meklaren je naglo usporio, a Britanac je uzludno pokušavao da pronađe bilo koji stepen prenosa. Nekoliko stotina metara kasnije Hamilton je parkirao svoj MP4-27, a njegov trkački inženjer mu je javio da je razlog odustajanja kvar na menjaču i da je tim upoznat sa situacijom.

Deset krugova kasnije Kartikejan je završio u barijeri sa svojim HRT-om i na stazu Barina Bej je izašlo vozilo sigurnosti. Vozači su iskoristili "pauzu" za odlazak na servis, Alonso je ugrabio treću poziciju od Maldonada koji je otišao u boks malo pre incidenta i pao na poziciju 10. Za vreme boravka auta sigurnosti na stazi Venecuelancu je javljeno da Vilijams FW34 ima problema sa hidraulikom i da se mora povući sa trke.

Trka je restartovana u 39 krugu. Odmah posle restarta Šumaher naleće na Toro Roso Žan-Erik Verna koji je bio u borbi sa Prezom za poziciju.

Novi restart je bio u 43 krugu ali je trka već ulazila u fazu da prekoračenja vremena određenog za trajanje, pa se vozilo do isteka 2 sata, što je skratilo trku za dva kruga. U međuvremenu Masa je prestigao Senu, a isto je uradio i Veber i tako ušao u zaonu bodova, a onda se dao u poteru za Ričardom. Kamui Kobajaši i Niko Hilkenberg su imali kontakt u borbi za poziciju, a istu situaciju imao je i Perez sa Hilkenbergom malo ranije. Najdeblji kraj izvukli su Kobajaši i Hilkenberg koji su morali do boksa po prednje krilo odnosno gumu.

Trku je osvojio Fetel, Baton je drugi, Alonso treći, dok je Di Resta osvjanjem četvrtog mesta ostvario najbolji rezultat karijere.

Timo Glok je završio na fantastičnom dvanaestom mestu za Marusiju. Da je eventualno došlo do još nekog incidenta Nemac je mogao i do boda za ovaj tim sa začelja, pošto je i Sena odustao na samom kraju trke.