Hamilton rutinski do pobede u Japanu

Luis Hamilton došao do nove pobede, 50-e sa Mercedesom za šest godina; Botas i Ferstapen na podijumu; Fetel tek šesti sa teoretskim šansama u borbi za titulu

Korak po korak, trku po trku, Hamilton gradi prednost nad Fetelom koju vozač Ferarija skoro teoretski može da sustigne. Četiri trke do kraja sezone Hamilton je napravio prednost od 67 bodova u odnosu na Fetela. Teoretski, Fetel do kraja sezone može da osvoji 100 bodova, a da Hamilton ne osvoji ni bod. Ipak, sve je u teoriji moguće, a Hamiltonu je dovoljno da završi nekoliko trka u bodovima i osvoji petu šampionsku titulu.

Trku je poveo Hamilton ispred Botasa, dok je Fetel uspeo da napreduje i osvoji nekoliko pozicija nakon starta sa pozicije 7. Ubrzo je sustigao i klupskog kolegu Raikonena koji je morao van staze nakon duela sa Ferstapenom koji mu nije ostavio prostora. Ferstapen je nakon toga dobio kaznu od 5 sekundi.

Nekoliko krugova kasnije Magnusen je imao gumi defekt izazvan pri kontaktu sa Leklerom. Pri odbrani pozicije Magnusen je krivudao na pravcu a vozač Zaubera se jednostavno zakucao u zadnji kraj Hasa. Udes je izazvao i izlazak vozila sigurnosti kako bi se uklonile krhotine sa staze. Magnusen je morao na tri točka do boksa, ali je nakon servisa odustao usled oštećenja. Usporenje trke iskoristio je i Lekler za promenu nosa ali je i on krajem trke odustao zbog oštećenja ogibljenja.

Restart u 6-om krugu doneo je najveće uzbuđenje i bio je presudan za Fetela koji je napao Ferstapena za poziciju. Fetel je u borbi ušao u krivinu Spun sa unutrašnje strane, međutim došlo je do kontakta i oba vozača su izletela sa staze. Fetel se pri izletanju okrenuo i pao na začelje, dok je Ferstapen uspeo da se vrati na treću poziciju.

Hamiltonu je tada put ka novoj pobedi bio otvoren sa minimumom pritiska od strane klupskog kolege Botasa.

Ferstapen je uspeo da se zadrži na poziciji 3, praćen klupskim kolegom Rikardom koji se probio tokom trke sa pozicije 15.

Raikonen je peti za Ferari, praćen Fetelom i Perezom.

Osmo mesto zauzeo je Grožan iz Hasa, deveti je Okon u drugoj Fors indiji, a poslednji raspoloživi bod uzeo je Sajnc iz Renoa.

Pjer Gasli je prvi van zone bodova i nije uspeo da obraduje navijače Toro Roso- Honde.

Na pozicije dvanaest je Erikson iz Zaubera, praćen Hartlijem u drugom Toro Rosu.

Alonso i Vandorn iz Meklrena su na pozicijama 14 i 15, dok su na pozicijama 16 i 17 Sirotkin i Strol iz Vilijamsa.